A Japán Oktatásügyi Minisztérium és a Japán Alapítvány ösztöndíjai révén, valamint az Oszaka Egyetem, Óita Egyetemmel, Gunma Egyetem, Dzósai Egyetem, Fukusima Egyetem, Jamagucsi Egyetem, illetve a Kaicsi Egyetemmel kötött tudományos és együttműködési csereprogram keretében hallgatóinknak lehetőségük van rá, hogy japán egyetemeken részképzésben vegyenek részt, illetve a szak elvégzése után japán posztgraduális képzés keretében szerezzenek doktori fokozatot.
1998-2020 között közel 230 hallgatónknak nyílt lehetősége ösztöndíjjal Japánban tanulni.
A japán kormány ösztöndíját elnyert hallgatóink
|
Japán nyelv és kultúra ösztöndíj |
|
Kutatói ösztöndíj |
|
Egyetemi ösztöndíj |
1. |
Ary Árpád |
1. |
Bencsik Ágnes |
1. |
Dus Diána |
2. |
Birkás Lili |
2. |
Csaplár Zita |
2. |
Sastyin Gergő |
3. |
Csaplár Zita |
3. |
Erős Petra |
3. |
Macúrik Annamária |
4. |
Cséfai Judit |
4. |
Filep Orsolya |
4. |
Pintér Péter |
5. |
Filep Orsolya |
5. |
Folinusz Ivett |
5. |
Molnár Julianna Rózsa |
6. |
Fittler Áron |
6. |
Gál Bence |
6. |
Szentéleki Nikolett |
7. |
Folinusz Ivett |
7. |
Grill Tünde |
|
|
8. |
Gömbkötő Katalin |
8. |
Kiss Eszter |
|
|
9. |
Haraszti Zsanett |
9. |
Lakó Zója |
|
|
10. |
Jordán Krisztina |
10. |
Lichtenstein Noémi |
|
|
11. |
Kert Balázs |
11. |
Mátrai Titanilla |
|
|
12. |
Kovács Richárd |
12. |
Pintér Gábor |
|
|
13. |
Kubovicz Imre |
13. |
Pflum Katalin |
|
|
14. |
Lakó Zója |
14. |
Sztojka Magdolna |
|
|
15. |
Lichtenstein Noémi |
15. |
Tóth Gergely |
|
|
16. |
Markó László |
16. |
Tóth Gyöngyvér |
|
|
17. |
Medve Anikó |
17. |
Tyll Ágoston |
|
|
18. |
Molnár Pál |
18. |
Ujházy Zsófia |
|
|
19. |
Pataki László |
19. |
Végh Teodóra |
|
|
20. |
Pereczes Erika |
20. |
Wenger Barbara |
|
|
21. |
Pintér Gábor |
21. |
Bohács Dávid |
|
|
22. |
Puskás András |
22. |
Szájer Ildikó |
|
|
23. |
Sitkei Dóra |
23. |
Gáspár Boglárka |
|
|
24. |
Szekeres Andrea |
24. |
Forgó Teodóra |
|
|
25. |
Szemerey Márton |
25. |
Nyeste Zsolt |
|
|
26. |
Tóth Gergely Mátyás |
26. |
Kovács Máté |
|
|
27. |
Tyll Ágoston |
27. |
Szabó Szilvia |
|
|
28. |
Veres Antal |
28. |
Dalmi Katalin |
|
|
29. |
Végh Teodóra |
29. |
Helfenbein Katalin |
|
|
30. |
Vida Éva |
30. |
Bodnár Péter |
|
|
31. |
Pankotai László |
31. |
Kapuvári Viktor |
|
|
32. |
Fazekas Orsolya |
32. |
Lázár Marianna |
|
|
33. |
Boross Petra |
33. |
Ihász Péter |
|
|
34. |
Hajnal Krisztina |
34. |
Stéger Ákos |
|
|
35. |
Kovács Máté |
35. |
Baranyai Péter |
|
|
36. |
Hornos Dániel |
36. |
Pallag Edina |
|
|
37. |
Kovács Attila |
37. |
Hornos Dániel |
|
|
38. |
Lakatos Ráhel |
38. |
Pór Andrea |
|
|
39. |
Balázs Szandra |
|
|
|
|
40. |
Papp Márió Attila |
|
|
|
|
41. |
Hrabovszky Dóra |
|
|
|
|
42. |
Kaldenecker Dorina |
|
|
|
|
43. |
Tárkányi Nóra |
|
|
|
|
44. |
Bara Annamária |
|
|
|
|
45. |
Kéry Sándor |
|
|
|
|
46. |
Czinkóczi Beáta |
|
|
|
|
47. |
Eckert József |
|
|
|
|
48. |
Pór Andrea |
|
|
|
|
49. |
Szépe Zita |
|
|
|
|
50. |
Zugor Valentina |
|
|
|
|
51. |
Závodni Vivien |
|
|
|
|
52. |
Horváth Niké |
|
|
|
|
53. |
Gombos Péter |
|
|
|
|
54. |
Fejes Nikolett |
|
|
|
|
55. |
Katona Eszter |
|
|
|
|
56. |
Filó Bence |
|
|
|
|
A Japán Alapítvány ösztöndíját elnyert hallgatóink
Posztgraduális ösztöndíj |
Egyetemi hallgatók számára kiírt ösztöndíj |
1. |
Mátrai Titanilla |
1. |
Andrejkovics Zita |
2. |
Somodi Júlia |
2. |
Farkas Katalin |
|
|
3. |
Filep Orsolya |
|
|
4. |
Herman Kanako Anna |
|
|
5. |
Hricisák Viktória |
|
|
6. |
Slavic Károly |
|
|
7. |
Tyll Ágoston |
|
|
8. |
Végh Teodóra |
|
|
9. |
Tóth Tamás |
|
|
10. |
Zopcsák Ferenc (4 hónapos program) |
|
|
11. |
Füredi Csilla |
|
|
12. |
Murányi Dorottya |
|
|
13. |
Horváth András |
|
|
14. |
Imri László |
|
|
15. |
Tóth Evelyn |
|
|
16. |
Oláh Viktória |
|
|
17. |
Tárkány Nóra |
|
|
18. |
Kaldenecker Dorina |
A KRE és japán egyetemek közötti tudományos és együttműködési csereprogramok ösztöndíjas hallgatói
Óita Egyetem
1. |
Bodnár Péter Béla |
2. |
Bogár Krisztina (JASSO) |
3. |
Bohács Dávid (JASSO) |
4. |
Dalmi Katalin (JASSO) |
5. |
Helfenbein Katalin (JASSO) |
6. |
Holenik Anita |
7. |
Horváth Csilla Edina (JASSO) |
8. |
Ihász Péter (JASSO) |
9. |
Kapuvári Viktor (JASSO) |
10. |
Kenesei Máté (JASSO) |
11. |
Krapecz Noémi (JASSO) |
12. |
Lázár Mariann (JASSO) |
13. |
Papp Márió (JASSO) |
14. |
Pfalzer Gábor (JASSO) |
15. |
Schimó Emese |
16. |
Skita Nóra (JASSO) |
17. |
Svehla Krisztina (JASSO) |
18. |
Kaiser Sára (Japán nyelv és kultúra program) |
19. |
Szabó Kata |
20. |
Pallag Edina (Japán nyelv és kultúra program) |
21. |
Esztergomi Vivien (Japán nyelv és kultúra program) |
22. |
Bartók András |
23. |
Füredi Csilla (Japán nyelv és kultúra program) |
24. |
Brutyó Brigitta (Japán nyelv és kultúra program) |
25. |
Szabó Kristóf |
26. |
Novák Anna |
27. |
Bellon Zita |
28. |
Boytha Balázs |
29. |
Váradi Fruzsina |
30. |
Oláh Szilveszter (MEXT) |
31. |
Szőke Sára (IPOU) |
32. |
Podmaniczky Kinga (IPOU) |
33. |
Pitlik Fanni (IPOU) |
34. |
Szüts Krisztina (IGLOBE) |
35 |
Szabó Péter (Iglobe) |
36 |
Barsi Margit (IGLOBE) |
37. |
Nagy Boglárka (Iglobe en) |
38. |
László Borbála (Iglobe jp) |
Oszaka Egyetem
1. |
Czitán Anna (MA képzés) |
2. |
Kuntner Katalin (MAPLE) |
3. |
Stéger Ákos (MAPLE) |
4. |
Imri László (MAPLE) |
5. |
Kohári Alexa (Japán nyelv és kultúra program) |
6. |
Kovács Eszter (OUSSEP) |
7. |
Tóth Evelyn (MAPLE) |
8. |
Murányi Dorottya (Japán nyelv és kultúra program) |
9. |
Simonyi Zsófia (MAPLE) |
10. |
Laky Balázs (OUSSEP) |
11. |
Csaplár Viktória (Japán nyelv és kultúra program) |
12. |
Auguszt Mercédesz (MAPLE) |
13. |
Tóth Evelyn (MA) |
14. |
Balogh Boglárka (OUSSEP) |
15. |
Benedek Brigitta (MAPLE) |
16. |
Palyik Dóra (MEXT) |
17. |
Szabó Márk (MAPLE) |
18. |
Poncsák Daniella (MEXT) |
19. |
Zsankó Fanni (MAPLE) |
20. |
Trost Gabriella (MEXT) |
Gunma Egyetem
1. |
Király Kitti |
2. |
Orsó Gergely (Japán nyelv és kultúra program) |
3. |
Hajzer Sára |
4. |
Molnár Gergő (Japán nyelv és kultúra program) |
5. |
Orsó Gergely(修士課程入学) |
6. |
Kaba Ariel (サマーカレッジ) |
7. |
Sarnyai Valentina (Japán nyelv és kultúra program) |
8. |
Kesztyűs Anett (Japán nyelv és kultúra program) |
9. |
Józsa Nikolett |
10. |
Szigeti Gréta (MEXT) |
11. |
Varga Dorottya (MEXT) |
12. |
Hegyeshalmi Dia (MEXT) |
Josai Egyetem
1. |
Gombás Noémi (MIZUTA) |
2. |
Szilágyi Andrea (MIZUTA) |
3. |
Mucsányi Nikoletta |
4. |
Zugor Valentina (JASSO) |
5. |
Fodor Attila (MIZUTA) |
6. |
Tóth Boglárka |
7. |
Szente Cintia |
8. |
Bercsényi-Tóth Klaudia |
9. |
Ésik Ildikó |
10. |
Berzsenyi Anna (JASSO) |
11. |
Bilinszki Dóra (JASSO) |
12. |
Szücs Noémi (JASSO) |
13. |
Kovács Dániel |
14. |
Simon Norbert |
15. |
Erdei Andrea (Jinzai Ikusei A) |
16. |
Burzuk Mariann (Mizuta) |
17. |
Edl András (Jinzai Ikusei B) |
18. |
Csermely Szilárd |
19. |
Stadler Lili |
20. |
Gacsályi Anna |
21. |
Wagner Tímea |
22. |
Keller Zsófia |
Fukushima Egyetem
1. |
Lukács Adél |
2. |
Mészáros Fruzsina |
3. |
Pataki Anett |
4. |
Ivády Gréta |
5. |
Farkas Lilla |
6. |
Jakab Gitta |
7. |
Nedev Ágota |
8. |
Hurubán Lídia |
9. |
Brótya Rebeka |
10. |
Fehér Judit |
11. |
Nagy Renáta |
12. |
Mészáros Fruzsina (kutatói) |
13. |
Jakab Gitta (kutatói) |
Yamaguchi Egyetem
1. |
Peti Zoltán |
2. |
Adamik Zsófia |
3. |
Simon Adrienn |
4. |
Fülöpp Enikő |
Kaichi Egyetem